Doporučené knihy pro vaší evolucí vztahů

Rozcházení

Kniha Rozcházení

Kniha a audiokniha světově proslulé expertky na vztahy, licencované manželské a rodinné terapeutky a New York Times Bestselling autorky knihy: Rozcházení (Conscious Uncoupling), Katherine Woodward Thomas .

Skvělý průvodce a doplněk koučování vědomého rozchodu, pro každého, kdo se potýká s rozvodem, je na pokraji rozchodu nebo stále trpí nevyřešeným zármutkem z minulého ukončení vztahu.

Rozcházení

Kniha Otevři se lásce

Kniha světově proslulé expertky na vztahy, licencované manželské a rodinné terapeutky a New York Times Bestselling autorky knihy: Rozcházení (Conscious Uncoupling), Katherine Woodward Thomas.

Kniha Otevři se lásce je skvělý průvodce a doplněk koučování přivolání si toho jediného, je určená pro každého, kdo už nechce hledat, ale najít způsob, jak si k sobě toho pravého partnera přivolat.

Rozcházení

Kniha Hadi v oblecích

Knihu "Hadi v oblecích " zaměřenou na psychopaty ve firmách lze charakterizovat jako popis závěrů dlouhodobého vědeckého výzkumu psychopatie a návod, jak poznat a odhalit manipulativní způsoby těchto jedinců.

Autoři poukazují na to, že psychopati na pracovištích často vycházejí zpočátku jako úspěšní lidé, avšak brzy se projevuje jejich schopnost zneužívat důvěru kolegů a manipulovat nadřízenými. Kniha nabízí praktické rady a postupy, jak s těmito jedinci pracovat, a je vydána v novém, přepracovaném vydání.

Rozcházení

Kniha: Jak se bránit toxickým lidem

Kniha "Jak se bránit toxickým lidem " vám pomůže účinně se bránit proti toxickým lidem. Budete se seznámeni s dovednostmi založenými na kognitivně-behaviorální terapii a dialektické behaviorální terapii, které vám umožní rozpoznat a zastavit běžné manipulační taktiky používané toxickými lidmi.

Objevíte praktické rady, jak se chránit před nejčastějšími typy toxických lidí, jako jsou emoční upíři, narcisté, sociopati a psychopati. Naučíte se, jak se vyléčit z toxického nebo narcistického zneužívání a jak stanovit zdravé hranice a posílit svůj pocit sebevědomí. S touto knihou budete připraveni čelit toxickým lidem ve svém životě a ubránit se jim.

Narcizmus - Vnitřní žalář

Narcizmus - Vnitřní žalář

Narcistická porucha osobnosti, neboli narcismus, je jedním z nejčastěji se vyskytujících psychických problémů současnosti. Heinz-Peter Röhr, renomovaný německý terapeut, se v jeho díle věnuje podrobnému zkoumání tohoto onemocnění, jeho vzniku, průběhu a potenciálním strategiím pro jeho řešení. Inspirací pro jeho přístup se stala neobvyklá pohádka bratří Grimmů "Železná kamna". Röhr se zaměřuje na hlavní postavy příběhu - prince uvězněného v železných kamnech v lese a princeznu, která se v tomto lese ztratila - a používá je jako příklady pro vysvětlení základů, na nichž narcismus staví. Autorova reflexe pohádky je pak obohacena o rozlišení mezi mužským a ženským narcismem, o diskusi o narcistických vztazích, ale také o možných cestách k obnově a emancipaci. Dodatek na konci knihy je stručným a informativním zpracováním této poruchy, jejího sociálního dopadu a možností terapie.

Narcizmus - Vnitřní žalář

Narcizmus - Vnitřní žalář

Cítíte se zmateni a srdce vám krvácí z důvodu nepochopitelného a zraňujícího jednání někoho, koho jste dlouho milovali a věřili, že tento člověk vás miluje stejně?

Znáte kolegu nebo nadřízeného, kterého všichni oceňují, ale po letech společné práce s ním se potýkáte s úzkostí, pociťujete sebe jako neschopné a začínáte zpochybňovat svůj vlastní úsudek?

Vaše matka byla pro ostatní vždy úchvatná, ale vy jste jako dítě často pociťovali samotu a měli jste dojem, že vše špatné je na vás?

Měli jste pocit, že musíte s otcem zacházet opatrně, a i nyní máte potíže s navazováním kontaktu s ním, i když vám ostatní tvrdili, jak máte úžasného otce?

Možná se snažíte pochopit, zda jste se nezamotali do vztahu s narcistem, ale nevidíte u něj takovou míru sebestřednosti, arogance ani domýšlivosti, která by odpovídala typickému obrazu narcisty. Pak je velmi pravděpodobné, že jste se setkali se SKRYTÝM PASIVNĚ AGRESIVNÍM NARCISTOU – tím nejrafinovanějším a nejzáludnějším typem narcisty.

Skrytý narcismus je mimořádně sofistikovaný, a proto ho často přehlédnou i duševní zdraví odborníci, kteří nebyli v této oblasti proškoleni. Proto se autorka ve své knize zaměřuje na vyplnění informační mezery pro ty, kteří jsou obětí takovýchto nepřímo viditelných forem zneužití. Zjistěte, jaké charakteristiky mají skrytí narcisté a jaké manipulativní techniky uplatňují, a naučte se, jak se můžete efektivně bránit.

Evoluce vztahu

© 2023 Miroslav Sázovský | With ♥️ to Dorik