Je zdravé mít v manželství konflikty?

Nemůžete být ve vztahu bez konfliktu a myslet si, že když nebudeme mít konflikty, tak váš vztah je zdravý. Není možné být ve vztahu bez konfliktů. Být člověkem, znamená mít odlišné lidské prožitky a názory.

Páry, které mají zdravý vztah, tak se čas od času hádají. Pokud se nehádají, tak to v sobě tutlají nebo si chodí stěžovat k někomu jinému.

Každý manželský konflikt je příležitostí, jak prozkoumat rozdíly toho druhého a pracovat na jejich porozumění a přijetí.

Miroslav Sázovský

Při konfliktu je dobré využívat tzv. Nenásilnou komunikaci. Při této konverzaci začínáte tím, co cítíte a co potřebujete. Nehodnotíte, neútočíte a nemluvíte o ostatních, ale jen o svých pocitech a potřebách.

Naše podcasty na YouTube @evolucevztahu 

ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJÍ NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.

Poslední epizody

Poslouchat na:

Registrujte se & Získejte novinky

Budeme vám posílat informace o nových článcích, podcastech nebo službách, které nabízíme. Budete první, kdo bude vědět o blížících se online nebo živých událostech.

Evoluce vztahů

© 2023 Miroslav Sázovský | With ❤️ to Dorik