Negativní hodnocení je zabijákem důvěry

Negativní hodnocení partnera je zabijákem důvěry. Být člověkem, znamená hodnotit. Náš mozek je tak nastavený. Neustále vše hodnotíme, abychom zjistili, zda nám hrozí nebezpečí. Mozek je nastaven na nebezpečí, proto primárně hledá nebezpečí.

Věděli jste, že vaše nálada koreluje s hodnocením?

Pokud máte náladu, která podporuje důvěru, tak vaše negativní hodnocení nebudou tolik devastující.

Miroslav Sázovský

Stížnost vs. hodnocení

Lidé nerozlišují mezi stížností a negativním hodnocením. Pokud nedokážete rozlišit stížnost od hodnocení, tak sklouzneme jen do ochranného (obranného) chování.

Co kdybyste negativní hodnocení vnímali skrze tento kontext:

Negativní hodnocení poskytuje příležitost, postarat se o to, co je pro nás důležité a na čem nám skutečně záleží.

Miroslav Sázovský

Stížnost je hodnocení vycházející z nespokojenosti v nějakém mám zájmu.

Když budete autenticky naslouchat, můžete znovu vytvořit to, na čem druhému záleží a co je pro něj skutečně důležité. Odhalte jeho zájem schovaný za stížností.

Doporučení: V případě, kdy slyšíte, že si někdo stěžuje, tak oceňte jeho pocity a emoce a pak se ho v úrovni vědomí lásky zeptejte: Co potřebuješ a na čem ti skutečně záleží?

Kde se mohu dozvědět víc?

Tématu negativního hodnocení a jeho vlivu na důvěru se věnujeme v našem projektu www.zradaduvera.cz

Pokud však potřebujete proměnit chování a transformovat manželství, tak bude nejlepší, když napíšete Evče nebo ji zavoláte.

Velkým zdrojem informací pro vás může být i kniha: Language and the pursuit of happiness: a new foundation for designing your life, your relationships & your results.

Naše podcasty na YouTube @evolucevztahu 

ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJÍ NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.

Poslední epizody

Poslouchat na:

Registrujte se & Získejte novinky

Budeme vám posílat informace o nových článcích, podcastech nebo službách, které nabízíme. Budete první, kdo bude vědět o blížících se online nebo živých událostech.

Evoluce vztahů

© 2023 Miroslav Sázovský | With ❤️ to Dorik