Jak poznat, že nejste narcistka?

Je tu nový díl našeho podcastu, který přináší hlubší pohled na téma narcismu. Kdo jsou narcisté, jak se projevují a jak mohou ovlivňovat naše životy a vztahy.

Poslechněte si náš podcast: Jsem narcistka?

Jako základ tohoto podcastu jsme vzali článek z našeho blogu, který se zabývá otázkou, jak poznat, že nejsme narcisty. V dnešní době, kdy se stále častěji setkáváme s narcistickými rysy u lidí kolem nás, je toto téma více než aktuální.

Podcast zdůrazňuje, že narcisové jsou známí svou manipulativní taktikou, jako je gaslighting, pomlouvačné kampaně nebo destruktivní podmiňování. Avšak samotný fakt, že si kladete otázku, zda jste narcista, znamená, že jím téměř jistě nejste. Narcisté se totiž považují za nadlidské a všemocné bytosti a nevykazují “lidské” nedostatky.

Pokud se cítíte zmateni nebo vyčerpaní z vztahu s narcisem, neznamená to, že jste sami narcisté. Přestože se můžete cítit manipulováni nebo zneužíváni, hluboko uvnitř se vás bude týkat otázka svědomí a empatie. Narcista se vyznačuje absencí těchto dvou vlastností, které jsou klíčové pro zdravé mezilidské vztahy.

Často kladené otázky (FAQ)

1) Jak poznám, že jsem narcista?

Jestliže se ptáte, zda jste narcista, je pravděpodobné, že jím nejste. Narcisté se považují za nadlidské a všemocné bytosti, zatímco "obyčejní" lidé jsou zatíženi různými lidskými nedostatky. Narcista všechnu vinu přenáší na ostatní a odmítá akceptovat jakýkoliv svůj problém.

2) Jaký je rozdíl mezi manipulativním chováním a narcismem?

Manipulativní chování a narcismus nejsou synonyma. I když narcisté často používají manipulativní techniky, ne každý, kdo je manipulativní, je narcista.

3) Co znamená, že narcis nemá svědomí nebo empatii?

Narcis nemá schopnost cítit vinu za své činy nebo soucit k ostatním. Jeho chování je často zlomyslné, neupřímné a sobecké.

Citáty o narcismu

"Narcisova největší zrada je vůči sobě samému. Jeho vlastní já je pro něj nepřijatelné, takže žije v iluzi." - Sigmund Freud

"Narcismus není o lásce k sobě, je o nenávisti k sobě." - Richard Grannon

"Svědomí a empatie jsou neviditelné vlákna, která tvoří tkanivo našeho lidství. Když jedno z nich chybí, naše lidskost se začne trhat." - Brené Brown

❤️ Kdo je Eva a Miroslav Sázovský ❤️

Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .


🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč, konzultant a mentor, který se specializuje na složité vztahy s vysoce konfliktními lidmi, rozvody s narcisty, psychopaty a odstraňování toxického a psychicky nebezpečného prostředí ve firmách a organizacích. Jeho vášní je nastavovat vysokou kultůru důvěry, integrity a odpovědnosti. Dohodněte si s ním konzultaci .


Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 


👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---

ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJÍ NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.

Poslední epizody

Poslouchat na:

Registrujte se & Získejte novinky

Budeme vám posílat informace o nových článcích, podcastech nebo službách, které nabízíme. Budete první, kdo bude vědět o blížících se online nebo živých událostech.

Evoluce vztahů

© 2023 Miroslav Sázovský | With ❤️ to Dorik