Umíte ignorovat narcistu a cítit se u toho dobře?

Když jsme připravovali tento podcast, uvědomili jsme si, že ignorace narcisty je mistrovská dovednost. Dokázat skutečně ignorovat narcistu si vyžaduje určitý stupeň duševní vyzrálosti a schopnosti být sám sebou.

👉 Přečtěte si článek a stáhněte PDF, na které se odkazujeme v podcastu: Jak ignorovat narcistu

Na vaší cestě k uzdravení je ignorace narcisty jednou z nejdůležitějších dovedností. Dokud nedokážete ignorovat narcistické chování tak, aby se vás nedotýkalo a neaktivizovalo vás, máte před sebou ještě kus cesty a narcista má nad vámi moc.

Víme, že to není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale když to dokážete, prožijete velkou úlevu a pocit míru.

Hlavní uvědomění o ignoraci narcisty

  • Ignorance jejich osoby a chování jim ubližuje víc, než cokoliv jiného.
  • Nejniternější strach každého narcisty je obava, že se k němu lidé otočí zády a nechají ho jít svou vlastní cestou. Je to doslova citové zničení.
  • Projevení emocí poskytuje narcistovi náboje, kterými po vás začne střílet.

Akční kroky, které je potřeba dělat:

  • Uvědomte si, že ignorace narcisty je pro ně největší trest a utrpení, proto se v těchto fázích spoléhají na gaslighting, který je velmi nebezpečný pro vaše zdraví a psychiku. Pokud se ještě vnitřně necítíte připravení, tak doporučujeme kontaktovat svého kouče či terapeuta a poradit se, v jaké fázi vašeho procesu uzdravení začít ignorovat narcistu.
  • Projevujte své emoce, ale ne před narcisty. Hledejte bezpečné prostředí, kde se můžete vyjádřit a zpracovat své pocity.
  • Hledejte podporu v rodině, přátelích nebo v terapeutovi. Nemusíte se s tímto problémem potýkat sami.  

Naše podcasty na YouTube @evolucevztahu 

ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJÍ NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.

Poslední epizody

Poslouchat na:

Registrujte se & Získejte novinky

Budeme vám posílat informace o nových článcích, podcastech nebo službách, které nabízíme. Budete první, kdo bude vědět o blížících se online nebo živých událostech.

Evoluce vztahů

© 2023 Miroslav Sázovský | With ❤️ to Dorik